logo

Tipy & Triky

oddelovac

V této sekci jsou články o ruzných tipech, tricích, radách a zajímavostech, které mám převážně z vlastních zkušeností a chtěl bych se o ně tady s Vámi podělit. Mojí prioritou bylo napsat tyto články velmi stručně a jednoduše, aby je pochopili i prostý začátečníci, kteří se chtějí v tomto oboru nějakým způsobem rozvíjet a něco se dozvědet. Doufám, že se Vám tyto články budou líbit a že si z nich alespoň trochu něco vezmete.

oddelovac

Všechny články

Elektronický zpožďovač zábleskové sady Slave flash pro fotoaparáty Sony

15. 01. 2013

obrazek_clanek

V tomto celkem rozsáhlém článku si vysvětlíme a vyřešíme banální problém s levnou zábleskovou sadou, která správně nefunguje u fotoaparátů Sony. Přiblížíme si problém a postupně se ho budeme snažit vyřešit. Co všechno způsobuje nefunkčnost sady a jakým způsobem lze tento problém vyřešit se dočtete v tomto podrobném článku.

Hodnocení: 2033/2.67 [osob/znamka]Autor: Petr Hazdra
oddelovac
Jak vyfotit ohňostroj

28. 12. 2011

obrazek_clanek

V období novoročních ohňostrojů se nám může naskytnout světelná podívaná s barevnými květy na noční obloze a pokud ještě budete mít sily, tak můžete vzít foťák a nafotit pár velkolepých fotografií. Není to zas tak těžké, jak by se zdálo. V tomto článku se dozvíte jak na to a co je důležité pro co nejpůsobivější fotografie.

Hodnocení: 1334/2.75 [osob/znamka]Autor: Petr Hazdra
oddelovac
Retuše a klonovací razítko

13. 08. 2011

obrazek_clanek

Jak efektivně odstraňovat vady na fotografii? V tomto článku se to dozvíte! Retuše a klonovací razítko Vám pomůže se zbavit ošklivých vad na fotografii. Zjistíte také, jakých vad by jste se mohl dopustit a jak tyto vady konkrétně vypadají. Je tu i popis, jak s klonovacím razítkem pracovat a ukázka, jak vypadá retuše.

Hodnocení: 1408/2.81 [osob/znamka]Autor: Petr Hazdra
oddelovac
Správný ořez fotografie

10. 05. 2011

obrazek_clanek

Správný ořez fotografie je další z důležitých prvků digitální úpravy fotografie. V tomto článku od nové autorky Lucie Tobolkové by jste se měli dozvědět, jak by měl správný ořez vypadat, jaké dělají lidé nejčastější chyby a máte tu i praktickou ukázku z programu pro úpravu fotek

Hodnocení: 1860/2.87 [osob/znamka]Autor: Lucie Tobolková
oddelovac
Využití histogramu

17. 04. 2011

obrazek_clanek

Histogram je součástí každé digitální fotografie. Hodně souvisí s vyvážením bíle a s citlivostí ISO. Vysvětlíme si co to je histogram, jeho funkce ve fotografii, jeho vady a také, jak můžeme histogram vyvážit, aby fotografie nebyla bledá.

Hodnocení: 1469/2.76 [osob/znamka]Autor: Petr Hazdra
oddelovac
Základní rozdělení fotoaparátů

01. 03. 2011

obrazek_clanek

Nevíte jaký druh fotoaparátu by se pro Vaše účely nejlépe hodil a jaký si máte koupit? V tomto článku se stručně dozvíme, jaké základní druhy fotoaparátu jsou, jakou mají konstrukci, ukážeme si výhody a nevýhody a porovnáme si je, aby jste při koupi nového fotoaparátu věděli, co od něj můžete zhruba očekávat.

Hodnocení: 1643/2.79 [osob/znamka]Autor: Petr Hazdra
oddelovac
Přeexpozice a podexpozice nebo-li přepaly a podpaly

20. 02. 2011

obrazek_clanek

Tento článek je věnovaný dalšímu jednoduchému a přesto hodně důležitému expozičnímu prvku a tím jsou přepaly a podpaly fotografií. Dozvíte se, co tento prvek znamená, čím je způsoben a jak bychom se mohli těmto vadám alespoň částečně vyhnout.

Hodnocení: 2456/2.63 [osob/znamka]Autor: Petr Hazdra
oddelovac
Využití zlatého řezu ve fotografii

11. 02. 2011

obrazek_clanek

Pokud chcete, aby Vaše fotografie byly úspěšné, je téměř Vaší nutností, aby jste používali zlatý řez. Tento kompoziční prvek působí na diváka přirozeným a estetickým dojmem. Takto by měla působit i Vaše fotografie. V tomto článku se dozvíte co to vlastně zlatý řez je a jak ho správně používat.

Hodnocení: 1954/2.85 [osob/znamka]Autor: Petr Hazdra
oddelovac

Všechny zde publikované fotografie jsou chráněny autorským zákonem. Jejich další použití je možné pouze se svolením autora.

| Domů | Galerie | Nabídky | Tipy & triky | Novinky | O autorovi | Kniha návštěv | www.petrhazdra.cz | Copyright © 2010 - 2022 | Photo © Hazdra Petr | WebDesign: Hazdra Petr